19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Berenika „Bery“ Součková

První rpgčko, které jsem kdy hrála, byl Dračák a náš úkol byl zachránit svět. V té době vznikly i mé první povídky (kde se teda zachraňovalo jenom království). Od té doby uteklo už pěkných pár let, ale příběhy, ať už vyprávěné, či psané, mám ráda pořád. Na Gamecon mě přivedly zážitky a přátelé z literárních conů, že prý to bude super. Bylo a já zjistila, že možnosti rpgček jsou daleko pestřejší, než jsem si kdy myslela. Kromě toho mě uchvátila i atmosféra a báječní přátelští lidé.


Mám radši herní systémy, kde se i hráči dostanou k vypravěčským pravomocem (Fate, Fiasco..) a můžou být kreativní a okořenit příběh vlastními nápady. Obecně je pro mě nejdůležitější příběh a postavy. Co se témat týká, baví mě pestrost a ne úplně tradiční settingy.

Star Wars Fiasco

čtvrtek 14–18 (4/4)
Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii… Měl někdo geniální plán. Nebo naprosto jednoduchou misi. Co by se mohlo pokazit?
Fiasco
pro pokročilé
Vážný
Star Wars
Věk: 15+

„To ti říkám, ten imperiální křižník tam sedí a čeká jen, až se ho někdo ujme. Navíc máme sice starší, ale zato platné přístupové kódy. Víš, co to bude peněz? Na tomhle plánu nemůže nic selhat! Jo a s tím mandalorianem se tentokrát o kořist nedělím!“

Zavítáme do Star Wars světa, jak ho známe a máme rádi. V době Republiky, Impéria, dávné minulosti či dosud neprozkoumané budoucnosti, volba je jen na nás. Tentokrát budeme hrát spíše na vážnější notu, inspirováni filmy jako Impérium vrací úder, Pomsta Sithů či Rogue One.

V systému Fiasco jsou vypravěčské pravomoci rozděleny mezi všechny hráče a tím pádem je vhodný pro lidi, kteří rádi improvizují a aktivně se na příběhu podílejí. Důraz je kladen na postavy a jejich vztahy a jedna z klíčových herních mechanik je, že se vždycky něco strašným způsobem pokazí. Pravidla budou vysvětlena na místě.

Stranger

čtvrtek 19–23 (5/5)
Larp zaměřený na interakce mezi postavami a jejich tajemství. Čekejte hutnou atmosféru a dilemata jednotlivých postav.Inspiruje se seriály jako Stranger Things nebo Akta X.
Drama
Mysteriózní
Věk: 15+

Amerika, temná léta studené války. Kolem místního městečka už půl roku mizí lidi. Těla se nikdy nenašla.

Konečně se podařilo dopadnout toho, který za to nejspíš všechno může. Cizák. Blábolil něco o tom, že už se to nebude opakovat a že se je snažil zastavit. Teď ho držíte v policejní cele a sešli jste se, abyste tomu celému přišli na kloub. Šerif zdrcený vlastní ztrátou, vládní agent s nejasnými úmysly, samozvaný místní odborník na nevysvětlitelné jevy a mladičký policista s temnou minulostí.

Sponzoři

Partneři