18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jakub „Balda1“ Balhar

popisek od vypravěče nemáme

Castaways

čtvrtek 15–18 (5/5)
pátek 9–12 (5/5)
Pohupování vln, pach kouře a zmar války podtrhávají hodnotu vzpomínek a živí úvahy o lidské identitě. Hra na pomezí RPG a larpu, v níž jsou všichni společně vypravěči příběhu.
vyprávěcí
i pro nováčky
Vážná
Low Fantasy
Abstraktní
Věk: 15+
Psychologická
Improvizační
Vztahová

Archipelágo zachvátila válka. Zpustošila ostrov, který vám byl domovem a vyhnala vás na širé, nehostinné, moře. V dálce za zády vám kvílí vítr a řvou vrtule dvouplošníků, zatímco čtete zprávy z lahví vylovených z vln přílivu. Střípky vzácné minulosti, které mohou dát smysl budoucnosti. Stín pohasínající a skomírající naděje.

Pomocí pěti lahví tvořících imaginární loď spletou hráči Trosečníků střípky vědomostí postav a jejich vlastní interpretaci do improvizovaných scén, kterými se navzájem obdarují.

Během hry budou role účastníků růst, vyvíjet se nebo se i kompletně měnit. Vše závisí jen na kreativitě a invenci celé skupiny. Díky naprosté vypravěčské svobodě vyplují na povrch nejniternější tužby postav a možná i osud, ke kterému směřují.

Trosečníci se odehrávají ve vzpomínkách postav plavících se na raftu a hráči se setkají s tématy války, ztráty a nostalgie. Postavy jsou předepsané. Při oblékání se nebojte popustit uzdu představivosti a sahejte po bizarním a exotickém oblečení. Jedná se o vyprávěcí hru na pomezí larpu a RPG, u které je nutné počítat se spíše melancholickou atmosférou.

Prosím! Vzpomeň si!

sobota 9–12 (8/8)
sobota 14–17 (8/8)
Tma, ticho a svíčky. Experimentální hra v poklidné a pozitivní atmosféře rodinného oběda. Postavy postupně přichází o vzpomínky na ostatní, ale samy si to neuvědomují.
i pro nováčky
Vážná
Abstraktní
Současnost
Věk: 15+
Psychologická
Improvizační
Sociální drama
Vztahová

Losos na másle a citronu, lahvinka vína, hořící krb a tví nejbližší. Na všech tvářích hrají úsměvy zatímco vzpomínáte na společné zážitky. Tichou rádiovou hudbu najednou přeruší nečekané zpravodajství informující o jakýchsi výpadcích elektřiny a zatmění slunce. Ale co, i černá hodinka má něco do sebe… V krbu zapraská poleno, vylétne pár jisker a osvítí nejbližší tvář. Nepoznáváš ji. Kdo je to? Proč jsme zvali na rodinný oběd cizí lidi? A jaktože si mě nepamatuje moje vlastní matka?

Prosím! Vzpomeň si! je improvizační hrou o šťastné rodině, která se sešla k pravidelnému nedělnímu obědu. Všechny postavy postupně ztrácí své vzpomínky na ostatní, avšak u sebe samých si to neuvědomují. Mohou tak až do konce hry zůstat v dobrém rozmaru, ale mohou se i bát, co kdyby se něco takového dělo i jim. Co když já taky zapomenu? Hráči mají příležitost zamyslet se nad tím, jaké to je přicházet o paměť, ale neuvědomovat si to.

Postavy se vytváří na workshopech před hrou. Samotná hra stojí na improvizaci a aktivně využívá prvků ticha, tmy a svíček, které fungují i jako reprezentace vzpomínek.

Sponzoři

Partneři