18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jakub „apophis“ Korál

Fantasy a hry s ním spojené hraju už snad dvě dekády. Milerád zajdu do čajovny, kavárny nebo jen tak na jedno – zdravotní. Může to být jak víno, tak tequilla či whisky. Kromě hraní her rád cestuji a poznávám nové věci, čtu fantasy literaturu a hraju si s Legem se synem.


Začínal jsem na DrD, hrál Shadowrun 2.ed i 4.ed, zabrousil do WoD i nWoD, zkusil různé DnD variace i jinotvary a 24-hour RPGčka. Teď asi nejvíc vede Fate a jeho variace a alternativy. Na RP hrách a LARPech mě baví interakce s lidmi, jejich hraní a popasovávání se s improvizací. Deskovky, jak ty epické tak i jednoduché karetky na zabití času, jsou součástí seznamu činností, kterými plním tu trochu volného času, která mi zbyla.

(pá+so) A zrodila se Druhá republika

pátek 19–23 (5/5)
č.6
Konzervativci, liberálové, socialisté, republikáni. Ti všichni se hádají o to, jakým směrem by se měla Francie vydat. Některým za vlády šlechty totiž nebylo vůbec zle.
Příběhy Impéria
Francie
Věk: 14+
Žánr: Detektivní

Červencová monarchie skončila. Je třeba vymyslet nové státní uspořádání moci. Aby se neopakovaly obchodní a zemědělská krize z loňského roku. Aby francouzská buržoazie dostala uznání za svou pomoc s financováním. Aby pracující lid netrpěl, protože by na něj každý jen házel veškeré problémy sociální.

Louis Blanc má řešení. Popsal jej v prvním dílu svého včerejšího novinového článku – Návrh nové Ústavy. Od jeho odpoledního vydání je však nezvěstný! Do toho ještě navíc dělníci z Národních dílen chtějí začít s generální stávkou. Snad se to nezmění v krveprolití s tisíci mrtvých…

„Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.“


Navazující hra je v sobotu 14–18

Legendy Klubu Dobrodruhů spočívají v hraní jednoho příběhu několika vzájemně se ovlivňujícími skupinami (viz vysvětlující text v sekci LKD), přičemž se hraje ve dvou kolech pokaždé v jiném prostředí – na první kolo si jej volíte sami, druhé prostředí (hra) se pak určí na místě. LKD se hrají v prostředí Příběhů Impéria a v systému Fate, nicméně ani jedno nemusíte znát – obojí je velmi jednoduché, základ je uveden na webu a před každou hrou bude vše potřebné vysvětleno.

Sponzoři

Partneři