18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jiří „Almi“ Kučera

popisek od vypravěče nemáme

Chrám Sluneční kabaly

pátek 9–13 (4/5)
Při hledání zmizelého upíra vedou vaše kroky na sopečný ostrov obsazený fanatickým kultem Slunce.
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Chystá se rituál obětování k přivolání a ovládnutí dávno ztraceného létajícího chrámu bohů Slunce a jeho využití k „očištění“ Dračí říše. Dokážete zabránit příchodu nového věku pod vládou bezohledné teokracie ohně?

Kořeny příběhu vznikly v brainstormové diskuzi na GenCon Indy 2015 a ukazují to nejlepší z principů a mechanik skvělé 13th Age. Nejlepší nápady byly vtěleny do krátkého příběhu, který si nyní můžete vychutnat i vy.

Postavy na 5. úrovni budou připraveny, nebo mějte vlastní. Jinak stačí tužka, sada kostek (i ty budou k zapůjčení), dobrá nálada a chuť si vyprávět neobyčejné příběhy.

Meče proti smrti

čtvrtek 17–23 (5/5)
Všichni jste v hostinci… hoďte si iniciativu!
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Určitě existuje důvod, proč teď bodáš mečem do ksichtu zombie. Možná existuje i důvod proč je tahle hospoda obklopena chodícími mrtvými. A určitě je nějaký důvod, jak ses dostal do téhle bryndy. Ale to počká. Teď musíš vzít meč a bojovat o (svůj) život. Rvát se! Bojovat a přežít! Přežij a možná zjistíš proč!

Těšte se na skvělý příběh z pera jednoho z nejlepších herních designérů Garetha Ryder-Hanrahana, o jednom dobře míněném přání, které změnilo životy a nakonec i smrt mnohých. Nápadité lokace, naprostá svoboda rozhodování, epická střetnutí!

Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

To vše v prostředí hry 13th Age, což je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičítání bonusu za vlastnost. Pro postavu si také vytvoříte její unikátní historii, která určuje její schopnosti. Systém je jednoduchý a přehledný, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 4. úrovni budou připravené, nebo mějte vlastní. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Na hraně světa

neděle 10–16 (4/5)
Obloha jasná, vítr dobrý, magicky zkrocené vody Středového moře jsou klidné jako vždycky... ale něco je špatně. Voda pod lodí probublává a vře. A to v hlubinách... jsou světla?
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Cesta lodí, která může být tak neobyčejná, jak jen si dokážete vymyslet. A přesto Vás zastihne děsivá bouře, v jejímž oku se nachází ostrov. Ostrov, který mimochodem nemáte na mapách. Dokážete zjistit co se stalo, proč tu jste, vyhnout se nástrahám a uspět?

Těšte se na pulpový příběh plný akce a záhad, z pera jednoho z nejlepších herních designérů Garetha Ryder-Hanrahana, který posloužil jako prequel cenami ověnčené megakampaně „Oči kamenného zloděje“.

13th Age neboli 13. věk, je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičítání bonusu za vlastnost. Pro postavu si vytvoříte unikátní historii, která určuje její schopnosti a zvolíte si vztah k jedné či několika Ikonám, jež budou hýbat dějem. Systém je přehledný a jednoduchý. Souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 3. úrovni budou připravené nebo mějte vlastní. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Na útesech

pátek 19–0 (5/5)
„...No, vo tom všem jsem vám chtěl vyprávět,” nenechá se odradit kapitán, „nemrtví, přízrační žraloci, divný krabi a trůn, co plní přání! Už jsem zmínil toho přízračnýho žraloka?“
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Dlouhé plavby jsou vždy kořeněné duchařskými historkami. A takovej starej prosolenej mořskej vlk, jako byl kapitán Caspian Capsin, to dobře věděl. Bavil se nad dychtivostí těch zelenáčů a krmil je dalšími a dalšími historkami o přízračném žralokovi, jichž měl snad nekonečnou zásobu. Až ho nikdo z posádky moc neposlouchal… chyba, za kterou pak mnozí zaplatili svým životem!

Zaplatíte i Vy cenu nejvyšší nebo si odnesete poklad cennější než zlato?

Speciální příběh pro pirátský Gamecon v tuhle pokročilou večerní hodinu. Přijďte si zahrát a já Vám slibuji, že žraloci už pro Vás nebudou tím, čím se zdáli být!

Když se ASH LAW, uznávaný autor dobrých příběhů i doplňků, nejen pro 13th Age, rozhodl zkusit štěstí na Patreon.com, nečekal jsem, že to bude za něco dlouhodobě stát. Důvěra v něj vložená se však vrátila mnohokrát a já se rozhodl přinést vám, při příležitosti letošního Gameconu, speciální tematické dobrodružství, navíc okořeněné ukázkou jeho dalších prací.

Ideální pro hráče, kteří již 13th Age hráli či znají a chtějí si vyzkoušet víc. Nicméně ani nováček se neztratí. Postavy na 6. úrovni budou připraveny (možná dokonce se speciálními ASHovými námořními talenty), nebo mějte vlastní. Jinak stačí tužka, sada kostek (i ty budou k zapůjčení), dobrá nálada a chuť si vyprávět neobyčejné příběhy.

Pod tlakem

pátek 14–18 (5/5)
„Nikdo tě nemůže přimět něco udělat.”

Heortovy zákony
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Moc chaosu roste. Temnota i zmar vládne světu. V těch časech mnozí hledají útočiště za vysokými zdmi Alda-Churu, doufajíc v ochranu nedávno znovuvysvěceného chrámu Orlanthi…

Jedná se o příběh střetů i morálních dilemat při jedné neobyčejné eskortě divočinou ze světa Gloranthy, settingu ze 70. let (!), který se dočkal plné pravidlové konverze na kickstarteru do pravidel 13th Age. A konverze to byla velmi povedená – ne nadarmo se Gloranthě přezdívá „13th Age na steroidech“ – vše je ještě mechanicky vyladěnější tak, abyste si mohli vychutnat jak skvělé souboje, tak hlavně vyprávění příběhů, které se odehrávají ve starověkém fantasy světě – světě, kde čest, morálka, mystické úmluvy s Bohy a příslušnost ke kmeni, klanu a rodu ještě měly své místo. Světě, který je plochý, zakrytý nebeskou bání a kde hrdinové tvoří skutečné Mýty, aby získali moc, poznání… a zaplatili mnohdy ztrátou těla či své duše.

Ideální pro hráče, co již 13th Age hráli či znají a chtějí si vyzkoušet víc. Neztratí se ale ani nováček. Postavy na 2. úrovni ze světa 13th Age in Glorantha budou připraveny nebo mějte vlastní. Jinak stačí tužka, sada kostek (i ty budou k zapůjčení), dobrá nálada a chuť si vyprávět neobyčejné příběhy.

Šílený útěk

sobota 10–16 (5/5)
Znáte ostrov dr. Moreau? A víte, co jsou mutace? A seriál Útěk z vězení jste viděli? Ne? No, hodilo by se vám to…
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Říká se mu Divotvůrce. Jeho pokusy narušují tenkou hranici mezi životem a smrtí, šílenstvím a příčetností, uměním a znetvořením. A vy se nacházíte v jeho područí! Podaří se vám uprchnout z jeho spárů?

Těšte se nejen na akční hru plnou zvratů, náročných rozhodnutí a vrtkavých aliancí, ale též na nepředvídatelné mutace, které budete moci chytře využít ve svůj prospěch (budete-li mít tu správnou ve správný okamžik). Prostě – fádní příběh to nebude, na to vemte – mutaci!

13th Age neboli 13. věk, je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičítání bonusu za vlastnost. Pro postavu si vytvoříte unikátní historii, která určuje její schopnosti. Systém je přehledný a jednoduchý, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 6. úrovni budou připravené, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Tajemná zahrada

sobota 17–23 (4/5)
Mlýn bez mlynáře s nádhernou zahradou do které nikdo nechodí… Pověra? Kletba? Nenávist živých? Kdo ví …
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Poklidná víska. Nic moc zvláštního k vidění. Všichni se chystají na nějaký lokální svátek a zdobí všechno jako o život. Ale co na tom, vám zrovna nesou jídlo a to je tu nejdůležitější. Jenže takovej klídek nikdy nevydrží dlouho a vy jste se ani nestihli rozkoukat než…

To už vymyslíte sami. Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem hráčů, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

Příběh, který Vám předvede to nejlepší z mechanik 13. Věku. Pravidla znát netřeba, do krve přejdou za pár minut a kdo zná DnD v jakékoli podobě, bude příjemně překvapen. Příběh a jeho řešení budete mít zcela ve svých rukou, zdá se být veselý, leč umí být pochmurný – ideální pro nadcházející noc :)

Deníky postav na 2. úrovni budou připravené nebo mějte vlastní. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Během aktivity bude přestávka na večeři/Improshow.

Sponzoři

Partneři