18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Dave

popisek od vypravěče nemáme

Betrayal at Baldur's Gate

čtvrtek 14–16 (6/6)
neděle 13–15 (5/6)
Legendární svět z RPG her Baldurs Gate se vrací v deskové hře Betrayal at Baldurs Gate, založené na základě úspěšné Betrayal at House on the Hill.
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

Betrayal at Baldur's Gate je semikooperativní hra pro 3-6 hráčů a ve zkratce se jedná o alternativní verzy hry Betrayal at the House on the Hill z prostředí světa Baldur's Gate. Založená na principu náhodného sestavování mapy. Hráči prozkoumávají město a jsou v průběhu hry vystavováni mnohým zkouškám, nástrahám a nesvárům. V určitou chvíli jednomu z hráčů přeskočí a dle klíče v návodu se spustí některý z 50 scénářů. Počet scénářů a náhodně generovaná mapa přitom zajišťují, že se tato hra skutečně jen tak neohraje.

Hra je v angličtině a obsahuje delší anglický text jak pro zrádce, tak pro dobrodruhy. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Vypravěč ti s tím pomůže.

Lords of Waterdeep

čtvrtek 16–18 (5/5)
Worker-placement euro na motivy oblíbeného světa Forgotten Realms, známého z řady rpg i počítačových her. Splňte ty nejobtížnější questy a zvyšte tak svou prestiž v Hlubině.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+
worker placement

Den cesty na sever od Baldurovy brány a mírně na jih od svého sesterského města Neverwinteru leží slavný přístav Hlubina (Waterdeep). Toto město, někdy též přezdívané Srdce Severu nebo Město Tisíce Lesků, je jedním z nejbohatších a nejvlivnějších z celého světa Forgotten Realms. Jako nejdůležitější přístav Mečového Pobřeží a možná že i celého Faerûnu je hlavní křižovatkou veškerého obchodu na kontinentu. Jeho bohatsví odjakživa přitahovalo velké množství dobrodruhů. Ať už se jednalo o vznešené rytíře, mocné čaroděje, záludné zlodějíčky, zbožné duchovní nebo jen vychytralé obchodníčky, každý měl zájem získat něco pro sebe. Není tedy divu, že se toto město stalo cílem v hledáčku nejednoho lorda toužícího po moci.

Tato na první pohled komplexní, ale v zásadě velice hráčsky přístupná strategie se dlouhodobě drží na vrchních příčkách světových žebříčků. Ve hře se stanete jedním z tajných vládců města Hlubina. Budete násobit své bohatství, pořizovat nové budovy a úkolovat agenty. Svoje akce však musíte provádět promyšleně a ve správném pořadí, aby jste jimi získali ve výsledku co nejvíc.

Díky intuitivnímu systému piktogramů není nutné pro hraní ovládat anglický jazyk. S malou vyjímkou intrik, které Vám vypravěčka v případě potřeby vždy ráda osvětlí.

Sponzoři

Partneři