19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

David Hanáček

popisek od vypravěče nemáme

Bios genesis

sobota 14–16 (2/4)
Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. - Genesis 1,1
kooperativní
Věk: 12+

Na planetě Zemi probíhají různé zemětvorné procesy, vznikají nová prostředí a přicházejí různé pohromy. Hráči se snaží své čtyři bionty do aktivních prosředí umísťovat a pokusit se z nich v kombinaci s dalšími stavebními prvky vytvořit organizovanou životaschopnou sloučeninu. Na tom, zda se to povede či nikoliv má významný vliv náhoda. Pokud jsou podmínky ideální (např. je teplé období a v prostředí se nachází dost biontů) a štěstěna zasáhne ve prospěch biontu, může vzniknout první jednobuněčná bakterie. Taková bakterie sestává i z chromozomů ostatních hráčů, na něž se všechny bionty v prostředí v tu chvíli přeměnily. Vzniká tak krásná situace, kdy má více hráčů zájem na přežití určité bakterie, neboť na ní mají své bionty, avšak zodpovědnost za ni je čistě na stvořiteli.

Bios: Genesis je komplexní historicko-biologická hra, která je první ze série tří her o vývoji Země (navazující hry jsou Bios: Megafauna a Origins: How We Became Human.) V této hře jde o historický vývoj těch nejjednoduších organismů. Hráči se přenesou 4,5 miliardy let zpět kdy vznikaly na Zemi první organické sloučeniny. Z nich pak první formy jednobuněčného života, které se hráči budou snažit vylepšovat a vyvíjet do složitějších a efektivnějších forem života.

Hra je kompletně v češtině.

Pax renaissance

sobota 19–21 (0/4)
„Když se dva perou, musíš vědět, čí vítězství by ti víc ublížilo“ Niccolo Machiavelli
Historický
Věk 15+

Pax Renaissance je hra pro ty, kteří v historických hrách nejraději dělají…. cokoliv! Provdejte burgundskou princeznu ottomanskému imámovi, vyhlašte svatou válku Uhrám, zkonvertujte Papežký stát na Islám, upalujte reformisty a užívejte si nespočtu dalších možností, jak změnit historii ve prospěch vašeho rodu.

Se hrou Pax Renaissance budete v roli renesančního bankéře finančně podporovat krále a republiky, sponzorovat objevitelské výpravy, plánovat tajná spiknutí nebo rozpoutávat džihády či běsnění inkvizice. Pouze na vás záleží, zda Evropa vystoupá k lesku moderní éry nebo se ponoří do bahna temného feudalismu.

Hra je v češtině.

Sponzoři

Partneři