18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Anna "Liška" Müllerová

popisek od vypravěče nemáme

Poprask na Olympu

pátek 9–12 (8/8)
Božská komedie 4: Smrtelníci na Olympu! Jedna hostina v průběhu věků vyjeví, jestli se staří bohové dokáží vypořádat s a) novými problémy a b) sami mezi sebou.
komedie
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+
Vztahová
kostýmová

Na bájném Olympu se schyluje k hostině. Bohové, kteří zde žijí, jsou často mocní a malicherní, ale i lidští, a tak řeší nejen božské ale i lidské problémy. Hádes počítá úroky z duší, Afrodité si lakuje nehty a Zeus se už poohlíží po další smrtelné krasavici, přičemž Hera jej sleduje ostřížím pohledem. Hned za dalším oblakem se Athéna marně snaží Áreovi vysvětlit, že řev není „taktika“.

Pro dnešní hostinu je připraveno speciální překvapení. Na Olymp byli Diem pozváni dva výjimeční smrtelníci. Budou zde moci i zůstat?

Hra se odehrává na Olympu, v proslulém sídle řeckých bohů. Napříč věky vyvstanou – zejména z počínání smrtelníků dole na zemi – vždy nová témata, ke kterým je třeba zaujmout stanovisko božského managementu a v nichž se názory bohů budou různit. Zároveň, ač si ani dva z bohů nejsou podobní, je řecký pantheon koneckonců jedna velká rodina, a bude řešit i rodinné vztahy. Na hráče čeká k hraní 6 bohů a 2 hrdinové výjimečných kvalit!

Hra se hraje především s nadsázkou. Dobrá znalost řeckých mýtů je výhodou, protože lze do hry jako téma vnést prakticky cokoli, hlavně pokud to má komediální potenciál. Hra je velmi volná a s výjimkou samotného konce jsou řešení jednotlivých problému důležitá kvůli samotné rozpravě a ne reálnému dopadu na pozdější dění. Jde prostě o to, využít svůj božský potenciál a improvizaci k vymýšlení co nejvtipnějších situací. Neexistují dobrá a špatná řešení. Hra obsahuje víno a občerstvení.

Sponzoři

Partneři