19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jiří „Hraničář“ Simonides

Čau, jsem Jirka, je mi řekněme kolem třiceti a hry jsou moje láska. Prošel jsem evolucí od gamebooků přes DrD a další systémy, deskovky až po těžké atmosferické seance s LARPovými prvky pod taktovkou World of Darkness. Pídžej i hráč. Řekněte slovo „kostka“, řeknu „hodit“. Řekněte „hrát“, řeknu „kdy a kde?“. A protože množství her v mém životě mi nestačilo, založil jsem přáteli firmu Loris Games, která dělá české deskovky, a nedávno jsem spustil blog Gamegeek.cz. V RPG preferuji roleplay, horor, atmosféru.

Bezejmenné město

pátek 22–23 (20/100)
Interaktivní atmosferické čtení na motivy H. P. Lovecraft s kratičkým úvodem do hororového vyprávění pro milovníky hrůzy, rolových her i literatury.
RPG
Věk: 15+
gamebook

Zlověstná luna ozařovala temný vchod do podzemí. Černý jako černá ústa strašlivého netvora. Po několika krocích však chodbu z mokvajícího kamene vykresluje morbidně bledé světlo svíček, kolem nichž se mihotají groteskní stíny, útočiště nestvůr z dávných časů. Krok za krokem hlouběji a hlouběji míří náš hrdina…

Když si uvědomíš, že to Ty držíš v ruce jednu z těch svící, milý posluchači, a Tvé kroky nesou Tvé tělo a ztracenou duši do hlubin nepojmenovatelných hrůz!

Hlubiny nepojmenovatelné hrůzy…

Malacca

pátek 11–13 (2/24)
Aaaaarrrrgh! Naložit obchodní lodě, nabít děla, vyvěsit falešné vlajky a hurá do malacké úžiny! Stanete se pirátem, ochráncem lodí a nebo obchodníkem?
Turnaj
Párty hra
i pro nováčky
Historický
Věk: 10+

Při každé výpravě se rozhodujete znovu a vaším cílem je nashromáždit největší bohatství.

Svižná karetní hra Malacca s pirátskou tematikou již tradičně na Gameconu. Pojďte si zahrát a přelstít ostatní!

Pokud hru neumíte, nevadí ;-). Pravidla Malaccy se vejdou na 1 přehledovou kartičku. Naučíte se je hned. Na začátku turnaje dáme 1 testovací kolo pro nováčky. Jedna hra trvá jen 20 až 30 minut. Na turnaji odehrajeme 3 až 4 hry u stolů po 4 až 7 hráčích. Vítěz každého stolu bere 4 body, druhý hráč 2 body a třetí 1 bod. V případě rovnosti rozhodne počet nahamouňených stříbrňáků a zlaťáků. ;-) Pro každou další hru se složení hráčů u stolů mění. Ceny pro vítěze: • hra Malacca nebo jiná hra Loris Games • tričko Malacca se skříženými šavlemi • pexeso Ypsilonie Více o hře: www.lorisgames.cz

Quartino

sobota 21–23 (6/8)
Chtěli jste si vždycky zahrát nějakou logickou stolní hru, ale šachy vás děsily, dáma nudila a go vás neměl kdo naučit? Přijďte si zkusit přemýšlivé a dynamické Quartino.
Turnaj
i pro nováčky
Abstraktní
Věk: 12+

Přijďte na gameconový miniturnaj. V prvních deseti minutách vysvětlíme pravidla všem, kdo je neznají, pak odstartujeme jednu zkušební hru a nakonec se utkáte ve vyřazovací bitvě. 1 hra trvá asi 15-20 minut.

Jak se Quartino hraje? Máte prostorovou orientaci? Hráči umístují jeden, dva nebo čtyři hrací kameny tak, aby složili barevnou kombinaci dle svých karet. Stačí vybrat barvu a vhodná pole na společném plánu. O ta se přetahují se soupeřem. Váš tah může nahrát i soupeři. Celá hrací plocha je dynamická a společná. Hraje se ve 2, ve 3 a nebo kooperativní varianta ve 4 hráčích (2 proti 2). Výhra: Máte jedinečnou šanci vyhrát krabici hry, kterou vydává vydavatelství Loris Games na konci léta. Buďte prvním majitelem Quartina v ČR!

Sponzoři

Partneři