19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Barbora „Barča“ Sádlíková

Můj první kontakt s DrD nastal, ještě když jsem byla dítkem předškolního věku a to když můj starší bratr dostal svá první pravidla (verze 1.1) a začal propadat fantazijním světům. Jako správná mladší sestra jsem do tohoto procesu chtěla být také mermomocí zapojena. Potřeba dělat to samé jako starší sourozenec se však časem vyvinula do upřímné lásky k RPG, která se následně rozšířila i mimo hranice Dračího doupětě do dalších světů a systémů. Od klasického (A)DnD přes Mouse Guard nebo Dread až k DCC, cestou potkávaje spoustu dalších… Mám vystudovanou Filmovou vědu v Brně, čímž se z části vysvětlují i mé další záliby jako dobré knihy, filmy a jídlo (zde bez souvislosti ke škole).


Akce:


Roleplaying:Pravidla:

Atmosféra:
Vtip:


Z pozice PJ zastávám ten názor, že by hra měla být dělaná pro hráče. Proto se při hře bavím nejvíc, když se baví hráči a total party kill díky tomu nepovažuju za PJův úspěch. Co se pravidel týče, jsou pro mě jen okrajovou nutností, bez které by hra nemohla být hrou, nicméně jejich přesnou znalost, nebo doslovné citace, opravdu nepotřebuju. U skupiny jako celku oceňuju dobrou komunikaci a respektování příběhu. U každého z hráčů pak ráda vidím aktivitu, přičemž je mi v podstatě jedno, jestli se bude převážně zapojovat v rámci tvorby atmosféry, RP, nebo přísunem dobrých nápadů, anžto chápu, že každý má silné stránky jinde. Hlavně buďte aktivní a neřešte zbytečně mimoherní věci :)

Máme retro RPGčka a nebojíme se je použít!

čtvrtek 17–18
Zpátky k počátkům! K výpravám do jeskyní, za bohatstvím a slávou, kdy hlavním skillem hráče bylo přežít. Zahoďte předsudky spojené s tímto herním stylem a pozvedněte meče!
RPG
DrD
Věk: 15+
přednáška

Krátká verze: Na přednášce probereme, o čem že ty oldschool a retro hry vlastně jsou a proč by vás to mělo zajímat!

Dlouhá verze: I přes moderní trendy zaměřující se na příbeh či filmovou akci se před více než 12 lety za oceánem zvedla vlna zájmu o to, jak to vlastně všechno začalo! Vznikla komunita, která vzala a oprášila počátky her na hrdiny a zdánlivě překonané postupy. Díky tomu se pak vydalo mnoho her a modulů inspirovaných právě tímto „prehistorickým“ obdobím. Pamětníci a moderní designéři tak společně vytvořili mnoho inspirace a celou novou retro subkulturu. Tento vliv se nakonec projevil i v designu poslední edice Dungeons and Dragons.

Mistrovství v DrD - Čtvrtfinále

čtvrtek 19–23 (5/5)
č.28 Trhali fialky ohnivou hlínou
pátek 14–18 (7/7)
č.19 Horda

Sponzoři

Partneři