19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Adam „Adys“ Hud

popisek od vypravěče nemáme

Láska, nevinnost a dračí kletba

sobota 9–13 (4/5)
neděle 9–13 (0/5)
Malý Véna od Havránků zmizel. Padl za oběť Dračí kletbě nebo je v tom něco úplně jiného?
DrD+
Fantasy
Věk: 15+
Playtest

Jednoho dne do Vaší rodné vísky dorazil královský posel. Dovezl tři zprávy. Dvě dobré a jednu, no… Jak se to vezme.
Královská armáda, za přispění několika dobrodruhů, skolila draka sužujícího vesnice v pohraničí.
Dračí poklad je obrovský a každý obyvatel z něj dostane díl. Na znamení nadcházejícího blahobytu rozdal posel po jedné starobylé minci každému obyvateli z vesnice.
Třetí zpráva je trochu děsivá. S pokladem je totiž spjata Dračí kletba. Kdokoli by získal minci neprávem, zemře krutou smrtí.

A tady náš příběh začíná. Malý Véna od Havránků zmizel. Přiběhla to s pláčem oznámit jeho sestra Květuška. Chtěla mu vynadat, aby si nebral na hraní její věci.
Véna si „vypůjčil“ Květuščinu minci. Ostatní vesničani prohlásili Vénu za zesnulého a donutili hochovy rodiče to přijmout. Kdo ví, jak kletba opravdu funguje. Jen Vénova sestra se nevzdala. Byli jste jediní, kdo se nabídl, že jí pomůže. Ani nevíte jak a najednou šlapete pěšinkou po cizích stopách do neznáma. Zvítězí láska sestry a nevinnost malého chlapce nad Dračí kletbou? A nebo se za kletbou skrývá něco jiného?

Jde o veřejné testování pravidel Dračího Doupěte Plus. DrD+ je česká hra. Je naše! Zachováme si ji? Dračí Doupě Plus slouží jako rozcestník mezi hrami, kde je kladen důraz na čísla a hrami, kde jde hlavně o vyprávění. Spojuje v sobě oboje. Na Vás je vybrat si správnou míru. Jde hlavně o zábavu! Tato aktivita je první krok k oživení Českého fenoménu.

Jde o veřejné testování pravidel Dračího Doupěte Plus.

Sponzoři

Partneři