GameCon je největší festival nepočítačových her v České republice, který proběhne 17.–20. 7. 2014 v Pardubicích. V roce 2014 se bude konat jubilejní 20. ročník a opět se těšte na desítky RPGček, deskovek, larpů, akčních her, wargaming, přednášky, klání v Příbězích Impéria, tradiční mistrovství v DrD a v neposlední řadě skvělé lidi a vůbec zážitky, které ve vás přetrvají minimálně do dalšího roku.

Před příjezdem si nezapomeňte přečíst Průvodce GameConem

Pokud nechcete, aby vám cokoliv uniklo, zanechte nám níže svůj mail a rádi se připomeneme s (pouze) důležitými aktualitami. Doporučujeme také sledovat náš profil na Facebooku.


Nejnovější blog

Rozhovor: S Matoušem Ježkem nejen o vývoji her

Michal "Manik" Havelka, 24.6.2014

Když Matoušovi bylo 10 let, hrál s kluky ve tříde Dračí Doupě. Dnes se živí gamedesignem. Pracoval na DrD+, vydal vlastní hru Střepy Snů, která měla křest právě na GameConu. Rok na to se stal jeho hlavním organizátorem. Po té pracoval na vývoji Mafie II, interaktivním filmu Interande a mobilní hře Hero of Many, jež se stala jednou z nejlépe hodnocených her na mobilní platformy.

Přezdívku Erric již dnes příliš nepoužívá. Povídali jsme si nejen o GameConu, ale i o tom, jaká cesta ho vedla z Jeseníku až k profesionální tvorbě her.

Ahoj Matouši. Můžeš mi říct něco o svých začátcích? Jak ses dostal k dracidoupe.cz a co tě vedlo k této životní dráze?

K DrD jsem se dostal přes bratránka, když mi bylo asi 10. V Jeseníku se tehdy nedal vůbec sehnat, takže se různě pokoutně kopíroval. Na první GameCon jsem jel asi ve 14 a tam jsem potkal lidi z dracidoupe.cz, které tou dobou mělo online komunitu zhruba 5000 aktivních uživatelů. To bylo fascinující.

Ty jsi GameCon jako hlavní organizátor přebíral v dost turbulentní době. Tým měl málo lidí, Jezevec se věnoval Court of Moravia a Gandalfovi (hl.org. před Matoušem, pozn.) se narodili děti.

Ten rok to bylo hodně složité. Věděl jsem, že to nejsem schopen dělat dlouhodobě a potřebovali jsme nutně novou generaci. Naštěstí se podařilo natáhnout hromadu šikovných lidí včetně Gandalfova kamaráda Pavla Zahradila, který se po roce GameConu ujal a vede organizaci dodnes.

Zobrazit celý článek
Zobrazit všechny články
Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia