20.–23. 7. 2017 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Epické deskovky

Vždy vás lákaly deskovky v obrovské krabici s hromadou krásných součástek, ale odrazovala vás složitá pravidla? Nemusíte nic studovat, náš vypravěč vám hru vysvětlí a dohlédne na její hladký průběh (vyjma těch pro pokročilé). Epické deskovky bývají značně interaktivní, obsahují prvky konfliktu a diplomacie, jistou roli hraje náhoda. Spíše než na herní mechaniky je důraz kladen na atmosféru, hra obvykle zpracovává určité téma v oblasti fantasy, sci-fi nebo historie a nabízí tak hlubší herní zážitek.

Britannia

neděle 10:00–16:00 (0/4)
amer**
více

Roku 43 našeho letopočtu vysílá do Anglie císař Claudius čtyři legie, aby přinesl římský mír tam, kde před tím bylo jen barbarství. Legie, nejmocnější a nejlépe vyzbrojená armáda své doby, smetla odpor rozdrobených kmenů a rozdrcením povstání královny Icenů se zapsala krví a ohněm do historie ostrova. Příchodem této mocnosti ke břehům Kentu začíná náš epický příběh jednoho tisíce let bojů o vládu nad Británií. Příběh padlých království, mrtvých hrdinů, zoufalých bitev o přežití a divokých dobyvatelů. Příběh hry Britannia.

Desková hra Britannia od firmy Fantasy Flight Games je předělávkou starší stejnojmenné hry od legendárního vydavatelství Avalon Hill. V této žetonkové historické hře pro čtyři hráče se spolu s protihráči zhostíte role sedmnácti různých národů, které se od roku 43 n.l. (příchod Římanů) do roku 1066 (bitva u Hastingsu) podíleli na událostech této temné doby. Zažijete invaze Římanů, Anglů , Sasů, Dánů a dalších, abyste se nakonec pokusili dostat vašeho favorita na trůn sjednocené Anglie. Cílem hry je získat co nejvíce bodů za jednotlivé národy dle jejich pevně stanovených podmínek a požadavků. Každý hráč ovšem získává body v jiném období, a proto až do konce hry není jasné, kdo vlastně zvítězil. Hře se podařilo na základě velmi jednoduchých pravidel nasimulovat historický vývoj daného období a současně dát hráči do rukou možnost zkusit jít vlastní cestou. Postavte se osudu a pokuste se zastavit Normany, zabít Artuše a ochránit své obyvatelstvo před nájezdy Vikingů.

Hra je v češtině.

Diplomacie

pátek 16:00–0:00 (0/7)
amer**
více

Německo a Rakousko-Uhersko spojili své síly, aby dobyli Evropu. Francie provedla protiúder na Německo za tiché podpory Anglie. Rusko a Turecko uzavřeli mír. A Itálie stále vyčkává.

Diplomacie je strategická a vyjednávací hra pro 7 hráčů. Velká bitva se rozhoří v Evropě na počátku 20. století. Každý si může zkusit, jak by dopadla první světová válka, kdyby právě on mohl velet armádám jedné ze sedmi evropských velmocí.

Hra je plná vyjednávaní a bojů, ale také (nebo spíš hlavně) podlých intrik, krvavých zrad, nesplnitelných slibů, tvrdých výhrůžek a čestných diplomatických prohlášení.

Hra je kompletně v češtině.

Podmínky hraní: Hra je náročná na počet hráčů. Ideální počet hráčů na jednu hru je 7 hráčů (případně 5). Při více hráčích se budeme snažit vytvořit několik plnohodnotných her. Pokud to počet přihlášených hráčů nebude umožňovat, přednost mají dříve přihlášení hráči.

Vzhledem k nedostatku psacích potřeb ve válčící Evropě je velmi vhodné, aby si každý z hráčů s sebou přinesl propisku nebo něco jiného na psaní.

Upozornění: Aktivita začíná v 16:30.

Varování: 9 z 10 diplomatů nedoporučuje zatahovat do tvrdé politické bitvy své protějšky.

Fief 1429

sobota 10:00–16:00 (0/6)
amer**
více

Vaše excelence, na náš slavný rod se valí pohroma. Váš zeť Charles de St.Jerome právě zaútočil na Sigy, které odjakživa patří nám. Cože? To tomu proradnému bídákovi nedaruji. Rozhodně ho nepodpořím v následující královské volbě.

Navíc Bourgské biskupství zachvátil mor. Zemřel váš syn Arthur a s ním polovina mužů. Vaše dcera Aliénor de Arc byla zavražděno. V pozadí prý stojí zbabělý Othon de la Bussiére. Ještě že váš druhorozený syn Thierry je stále papežem, snad nám pomůže. Fief France 1429 je hra zasazená do období středověku. Hráči představují fiktivní francouzské šlechtické rody usilující o moc. Každý z rodů je zastoupen několika šlechtici a šlechtičnami.

V průběhu hry se příslušníci rodů mohou stát nejen lenními pány, biskupy, kardinály, ale i králem nebo papežem. Velkou roli hraje i sňatková politika a diplomacie. Ve hře se válčí, staví, exkomunikuje, rozvádí, vraždí i popravuje, zkrátka odehrává se v ní vše důležité ze středověku.

Ve hře je zastoupena i náhoda v podobě karet nepříznivých událostí jako je hladomor, špatné počasí nebo velmi nebezpečný mor. Stejně tak boje jsou řešeny kostkami.

Hra je jazykově nezávislá.

Winter Tales

čtvrtek 14:00–18:00 (0/6)
vyprávěcí
více

Kdysi milovaný sníh jí připadal despoticky drsný, když okrádal její tělo o poslední zbytky tepla, které mělo. Dorotka se pokusila víc zachumlat do kabátu, ale vichr oblečení vždy oderval od starého těla a nechal mráz zakousnout se ještě hlouběji do zmrzlých kostí. Už byla na dohled od svého cíle. Ačkoliv viděla jen prastarou barabiznu na spadnutí se zatarasenými okny a dveřmi zasypanými sněhem, v srdci se jí probouzela naděje. Za těmito zdmi čeká Alenka, poslední spojenec, kterého má v nekonečném boji proti krutým vojákům zimy. Blízko dveří barabizny se usadil stín. Z mordy mu uniklo zavrčení a v nenávistně zamhouřených očích se zaleskl odraz nože, jež stvoření tasilo. Pohlédl na těžce dýchající stařenku a vyčkával. Již brzy ji potká osud, jež zasluhuje…

Winter Tales je vyprávěcí desková hra pro 2 – 6 hráčů, kde příběh, jeho rozuzlení i vše ostatní závisí jen na postavách a hra je proto pokaždé naprosto odlišná. Herní deska představuje Zimní město – domov pohádek a snů, který jednoho dne sevřela zima. Město sestává z několika ponurých oblastí, kde žijí jednotlivé postavy. Ocitnout se tak můžete třeba v továrně na noční můry, kterou založil Bílý králík, na hřbitově či například v ústavu pro choromyslné.

Hlavním prvkem ve hře Winter Tales jsou karty s příběhy. Z jedné strany jsou zimní a z druhé jarní. Karty jsou odrazem čisté imaginace – dobré i špatné, mohou být interpretovány mnohými způsoby a jsou potřeba k provádění všech povolených akcí.

Hra má pravidla v angličtině, ale samotná je jazykově nezávislá.

Sponzoři

Partneři